• 0.312.427 2090

Ev Temizliğini Kolaylaştıran Pratik Ürünler

Buharlı temizleyiciler

Buharlı temizleyiciler her geçen gün kullanımı artan, farklı modelleriyle satışa sunulan teknolojik temizlik aletleri içinde yerini aldı. Özellikle çocuklu aileler, evcil hayvan besleyenler ya da alerjik hastalıkları olan kişiler tarafından oldukça tercih ediliyor. Küçük ve büyük boyda, farklı güç kapasitelerine sahip alternatifleri kullanım alışkanlıklarınıza göre değerlendirip satın alabilirsiniz. Dolap içleri, ocak, pencereler, derz araları gibi bölgeler için küçük tipte buharlı makineler kullanılırken, genel ev temizliği için saplı, süpürge tipi, geniş kazanlı makineler kullanılmaktadır.
 
Mop ve Paspas Ürünleri
 
Eğilerek bezle yer silmek yorucu ve uzun zaman isteyen bir yöntem olup aynı zamanda diz sağlığı için riskler barındırır. Neyse ki günümüzde yüzey temizliğinde kullanılan mop ve paspaslar hem etkili bir temizlik hem de kolaylık vaat ediyor. Lekeleri çıkarmada, toz ve saçları toplamada oldukça etkili mikrofiber kumaşlardan yapılan ürünler deterjansız temizleme olanağı da sağlıyor. 360 derece dönebilen temizlik sistemleri yüzey temizliğinde kolaylık sağlıyor. Ayrıca sünger malzemeden üretilen modeller de saç ve tozları toplamada, duvar silmede oldukça başarılı.
 
Mikrofiber Toz Fırçası
 
Her tarafı mikrofiber tüylerle kaplı toz fırçaları en dar ve ulaşılması güç noktaları bile rahatlıkla temizlemenizi sağlar. Kıvrılan sopası dolap üstlerine kolayca ulaşmak için tasarlanmıştır. Kolayca takılıp çıkarılabilen fırçaları su altında sabunlu bezle yıkayabilir, makineye atabilir ve defalarca kullanabilirsiniz. Mikrofiber kumaş yapısı sayesinde klasik toz bezlerinin yüzeyde bıraktığı kirleri de rahatça toplar ve temizler.
Mıknatıslı cam silme aparatı
 
Mıknatıslı cam silme aparatları cam silme işini oldukça kolay hale getirdi. Tek ve çift camlı pencereler için özel olarak tasarlanmış ürünlerle iç taraftan silerken dışarıdan da aynı temizliği gerçekleştiriyorsunuz. İki tarafı da bezle kaplanmış, kolayca tutulabilen aparatlar oldukça güçlü mıknatıs sistemine sahip. Farklı özelliklere sahip ürünlerden sizin için en kullanışlı olanı tercih edin. Bazıları sadece temizleme işlemini yaparken, bazıları da silmek için bez ve suyu iten lastik özellikli tasarlanmış.
 
Temizlik Fırçaları
 
Farklı boy, kalınlık ve şekillerde tasarlanmış fırçalar özellikle banyo ve mutfak temizliğinde oldukça kolaylık sağlayan ürünler. İnce uçlu, sert kıllı fırçalar; fayans araları, giderler ve köşelerde etkili temizlik sağlar. Bunun dışında bardak fırçası, jaluzi fırçası, koltuk fırçası gibi temizlik ürünlerine sahip olmak temizlikte daha az yorulmanızı sağlar ve zaman kazandırır.
 
Mikrofiber Temizlik Bezleri
 
Eski tip pamuklu bezler artık tarih oldu. Her yüzey için farklı tür ve boyutlarda üretilmiş mikrofiber bezler temizliği kolaylaştıran ürünlerden biri. Deterjansız kullanımda dahi en iyi şekilde leke ve kirleri çıkaran ürünlerin kullanımı da oldukça kolay. Yer yüzeyi temizlik ürünlerinde paspaslı şekilde üretilen ürünler yüzeydeki saç ve toz gibi temizlenmesi zor kirleri kolayca toplar. Lavabo, küvet ve klozet temizliğinde de ovma süngerleri yerine tırtıklı ve sert yüzeyli mikrofiber bezleri tercih edebilirsiniz. Süngerde biriken mikropların yarattığı tehlike düşünülürse her temizlikte makinede yıkanan bezleri tercih etmek sağlık açısından da avantajlıdır. Cam temizliği için özel olarak üretilmiş mikrofiber bezler cam yüzeyde su lekesi bırakmaz ve zor lekeleri kolayca çıkarmanızı sağlar.

Modern hayatta maalesef her şeye yeteri kadar vakit ayıramıyoruz

Etiketler: